Masáže a zábaly

Relaxcentrum Louny

Dotek lidských rukou má mocnou sílu. Dotek vedený odborně posiluje tělo i duši, zvyšuje imunitu, pomáhá vylučovat toxiny, nastartuje samoozdravné procesy. Občasné masáže jsou příjemnou záležitostí, ale zdraví přinášejí pravidelné masáže. Zkuste ty naše!

Všechny masáže jsou prováděny exluzivními aromatickými oleji značky Topvet. Jejich výběr je přizpůsobován požadavkům klienta a zaměření masáže.

Nabídka masáží

Relaxační (švédská) masáž

Používané hmaty velmi účinně odstraňují ztuhlost, prokrvují svalstvo, stimulují krevní a lymfatický oběh. Je to „klasika“ pro odstranění únavy, relaxaci a regeneraci organismu.

Masáž hlavy, šíje, dekoltu a ramen

Zbavuje negativních myšlenek, uvolní napětí, zlepší kvalitu spánku. Prokrví pokožku hlavy a podpoří růst vlasů. Zrychlí tok krve a lymfy, zlepší látkovou výměnu a výrazně přispěje k rychlejšímu odplavení škodlivin z těla.

Manuální lymfodrenáž

Manuální (ruční) lymfodrenáž je považována za nejdůležitější masážní proceduru v boji proti nadváze a celulitidě. Jde o speciální druh jemné masážní techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém. Podporuje tok lymfy odstraňováním toxických látek z těla a tím napomáhá k celkové regeneraci organismu (únava, slabost, vyčerpání, otoky kotníků, zduření a bolestivost lymfatických uzlin).

Manuální lymfodrenáž má i významný kosmetický účinek především v boji proti celulitidě (vzniká především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což způsobuje tzv. pomerančovou kůži). Pomocí lymfodrenáže můžeme dosáhnout zřetelného pokroku v eliminaci kožní celulitidy.

Lymfodrenáž je kontraindikována u osob se srdečním onemocněním, akutním žilnímm zánětem, aktivním onkologickým onemocněním, akutním bakteriálním, virovým a horečnatým onemocněním, nekompenzovanou hypertenzí, patologickou graviditou, nejasnými bolesti břicha.

Indická antistresová masáž hlavy

Jemná masáž hlavy, šíje, ramen a horní části paží. Klient při ní sedí v pohodlném křesle. Masáž působí především v mentální rovině: „vyčistí“ hlavu a zklidní.

Masáž chodidel a lýtek včetně peelingu

Stav našich nohou je obrazem stavu našeho těla. Postupným rozhýbáním a rozvolněním prstů, nártů, kotníků a lýtek masáž uvolní celé tělo a obnoví tok energií. Peeling oživí a prokrví kůži, použitý aroma olej podtrhne výsledný pocit relaxace.

Reflexní terapie plosek nohou

Vychází ze známého poznatku, že na chodidlech se nacházejí reflexní plošky, odpovídající příslušným orgánům a částem těla. Různá citlivost jednotlivých plošek na chodidlech může ukazovat na zvýšenou zátěž až poruchu funkce daného orgánu. Reflexní terapií se snažíme daný orgán ovlivnit, aktivovat jeho přirozené regeneračnÍ schopnosti, a navrátit zpět ztracenou rovnováhu.

Sportovní masáž

Napomáhá regeneraci svalstva a tkání, zvyšuje prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí, podporuje lymfatický a cévní systém v odplavování toxinů. Mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšuje jeho výkonnost. Zbavuje pocitů ztuhlosti. Slouží jako ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení a aktivitě

Reflexní masáž

Využívá se hlavně při neplodnosti, stavech po úrazech, zažívacích obtížích, únavovém syndromu, poruchách spánku, různých závislostech, bolestech zad a plotének, krční páteře a kloubů. Účinky této masáže jsou prokazatelné u lidí trpících migrénami, alergiemi, psychickými problémy a take jako detoxikace a podpora lymfatického systému

Celotělový peeling

Celotělový peeling je procedura, při které šetrně odstraňujeme starou vrstvu odumřelé pokožky pomocí jemných brusných emulzí a krémů. Následně vmasírujeme zklidňující masku. Peeling zlepšuje vzhled pokožky, která má sklon k celulitidě. Dochází k regeneraci unavené pokožky a zlepšení jejího metabolismu. Celková masáž stimuluje krevní oběh i lidskou mysl.

Baňkování

Velmi stará metoda používaná na onemocnění a problémy pohybového aparátu. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body), nebo se používají k masáži. Urychluje se metabolismus v kůži, zlepšuje se činnost potních a mazových žláz, zvyšuje se přísun živin ke tkáním. Podporuje se regenerace kůže a zvyšuje její odolnosti vůči různým škodlivinám. Podtlakem se stimuluje krevní i lymfatický oběh. Baňkování stimuluje vnitřní orgány, tím zvyšuje peristaltiku střev, zlepšuje trávení a vstřebávání živin. Tkáň se prohřeje a prokrví a dochází k uvolňování zatuhlých svalů a trigger pointů, což má za následek vymizení myofasciální bolesti.v oblasti beder můžeme pozitivně působit při potížích s ledvinami, bolesti při menstruaci

Skořicový zábal

Podporuje krevní oběh, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, napomáhá k detoxikaci (stimuluje odvod toxických látek z těla), ulevuje pocitu „těžkých“ nohou. Zlepšuje buněčný metabolismus (spaluje podkožní tuk), působí korektivně proti nežádoucím ložiskům tuku (redukuje tukové polštářky). Napomáhá k odstranění celulitidy, významně podporuje krevní oběh a napomáhá k detoxikaci těla).

Kineziotaping

Pomáhá snižovat bolest, zmírňuje otok (po sportovních zraněních, ale i po operacích), pomáhá vstřebávání modřin (hematomů). … Aplikací kinesiotapu vyrovnáváme nerovnoměrné svalové napětí a zlepšujeme tak pohybovou funkci (v běžných denních činnostech i ve sportu), dochází také ke zlepšení koordinace svalů

Proč se nechat tapovat odborníkem?

K tapování je potřeba mít znalosti o fungování těla, alespoň základní vzdělání v anatomii, jinak je velmi těžké správný princip tapování pochopit. Pouze odborník zná jednotlivé úpony, šlachy a vazy, aby tapy aplikoval s efektem. Ví, jaký sval při aplikaci natáhnout a jaký pokrčit, kam až jej vést.